Délvidék Foci Hírek Sport

A Mesternek ajánlva! Indijja – Topolya: 0 – 3

Topolyán – érthető módon – az utóbbi két nap nem feltétlenül a szakmai munkáról szólt, hiszen tragikus hirtelenséggel elhunyt a csapat mestere, a mai Topolya megalkotója. A hír az egész magyar közösséget megrázta, a csapat pedig egész egyszerűen vezető nélkül maradt. Mérkőzésüket elhalasztották, de a mai napon 13:00 órai kezdettel pályára léptek az Indijja ellen.

Ez egy igen fontos mérkőzés volt, hiszen a hazai gárda az összecsapás előtt mindössze három ponttal volt lemaradva a délvidékiektől, így egy esetleges hazai győzelem könnyen a kieső zóna közvetlen közlébe taszította volna a Topolyát.

A játékosok azonban egy percig nem hagytak kétséget afelől, hogy ki vonul le a végén győztesként, mert mintha csak ezzel visszafordíthatnák a visszafordíthatatlant, hajtottak, küzdöttek, tudva, hogy az égből figyeli őket Mesterük! Igen, hihetetlen lelkierőről tettek tanúságot; nem törtek össze, nem keseredtek el, hanem erejüket megtöbbszörözve, jó, és szép játékkal búcsúztatták azt a vezetőt, aki igazi csapatot formált belőlük, aki a kis sokad-osztályú egyesületből a szerb liga meghatározó alakulatává tette a klubot!

Az égből figyel… és ma elégedett lehet.

Igen, talán túloztam, lehet, hogy volt pár perc, amikor még az Indijja reménykedhetett, hiszen „csak” a 4. percben szerezte meg a vezetést a Topolya, amikor Lukics szöglete után Tomanovics, a csapatkapitány ugrott a legmagasabbra, és négy méterről a kapuba fejelt. 0–1

Ezek után is a Topolya volt fölényben az Indijja szórványos támadásai nem jelentettek komoly veszélyt, mígnem a 38. percben ismét lecsapott a kék-fehér pallos; Egy gyors ellentámadás után Banjac passzolt Lukicshoz, aki elvitte a kapus mellett a labdát, majd a középen érkező Sztanojev elé passzolt, aki két méterről az üres kapuba lőtt. 0–2

A második félidőre is úgy jöttek ki a csapatok, mintha nem történt volna semmi; a Topolya támadásit nagy ritkán szakította mag az Indijja labdatartása, és szórványos próbálkozásaik. Nem is kellett nagyon sokat várni az újabb gólra! a 67. percben Duronjics bal oldali szöglete után mindenki feje felett átszállt a labda, amely végül Petkovics elé került, aki öt méterről a kapuba fejelt. 0–3