„Elmondom, hogy szerintem mi van”

Hont András közösségi média felületén adta közre gondolatait arról, hogy az ellenzéki összefogás hogyan csapdázta be magát, és miért gondolja úgy, hogy „Egyre kétségesebb, hogy a 6 párt + MZP konstrukciója egyáltalán el tud-e vergődni áprilisig”.
Íme a bejegyzés:
Egyre kétségesebb, hogy a 6 párt + MZP konstrukciója egyáltalán el tud-e vergődni áprilisig, és ha igen, akkor nem hordja-e magában minden idők legmegalázóbb eredményét.
Másfelől MZP-t levenni nem lehet. Megcsúfolása mindannak, amit demokráciáról hirdettek, és csak annak az egyértelmű kinyilvánítása lenne, hogy a pártelitek, amelyek sikerrel bundázták meg a képviselőjelölti előválasztást – kizárva egy csomó indulót, több helyen egyetlen jelöltet fölvonultatva, egyfordulós rendszert teremtve egy olyan megmérettetésen, amelyik eleve azért jött létre, mert a hatalom egyfordulós választási rendszert alkotott, ami szerintük elfogadhatatlan – nem tudnak belenyugodni abba, hogy az ellenzéki közvélemény is leszavazta őket.
Ezért most megpróbálják kiborítani MZP-t, hogy maga álljon föl. (Az ellenzéki pártok is úgy számolnak, hogy legalább van 45 listás helyük, tehát pártonként még 1 főt sem kéne beáldozni. Ez nem egy teljesíthetetlen, és az eredmények ismeretében nem is elrugaszkodott kérés volt).
Közben a Századvég Politikai Elemzések Központjának igazgatója, Kiszelly Zoltán is azt mondja, a baloldal csapdahelyzetbe került:
„Márki-Zay Péter mindenképpen meg akarja méretni magát, ha már eddig eljutott, függetlenül attól, hogy mi lesz az eredmény” – állítja az igazgató. Igen ám, de ennek ára van. Ezt már csak mi tesszük hozzá; annak is megkérik majd az árát, hogy Márki-Zay Péter túlságosan önjáró… De lényegesebb, hogy mit mond az elemző, mivel fizet az ellenzék közös jelöltje? Kiszelly Zoltán szerint Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke nem véletlenül fogalmazott úgy hétfői Facebook-bejegyzésében, hogy a hat párt győzhet.
„Ezzel azt üzente Márki-Zaynak, hogy maradhat, vele mennek tovább, de ennek az a politikai ára, hogy mondjon le az általa kért saját, hetedik frakcióról.”
Majd hozzáteszi, hogy ez egyértelműen a DK-nak kedvez, hiszen így nem hét, hanem hat párt között kell megosztani a közös listás helyeket.
Nos, így áll most a „haladó” ellenzéki összefogás.