Jól élünk? Rosszul élünk?

Az ellenzék folyamatosan riogat mindenféle szavakkal, úgymint; adósság, válság, hiány, recesszió stb… Szóval sok olyan szót ismernek, amelyekkel jó barátságben vannak, hiszen van benne tapasztalatuk, hogyan kell ezeket a szavakat megtölteni tartalommal. Azt már kevésbé értik, mi az a válságkezelés, adósság-csökkentés, növekedés és hasonló szavak. Ezeket nem tapasztalták meg…
Borítóképen: Prezentációnk borítólapja (forrás: saját itthonrolhaza.hu)
Államadósság! Veszélyes dolog, mert ha elszalad… De mi az, hogy elszalad? Olaszország az éves GDP-je 151%-ával tartozik, mégsem igazán kongatják a vészharangot. De mi a helyzet nálunk, és a kiválasztott országok és térségek vonatkozásában az államadóssággal?

Igen ám, de mi van a mi adósságunkkal. Értjük ezt úgy, hogy mi, mint magánszemélyek mennyivel tartozunk? Sajnos egyes elmaradottabb országok vonatkozásában nincs adat, de az euró-zónához és Lengyelországhoz azért tudjuk mérni magunkat:

Ez rendben, de nem azért nem vagyunk eladósodva, mert hitelképtelenek vagyunk? Úgy tűnik nem, mert a munkanélküliség igen alacsony!

Rendben, de miből lesz bérnövekedés, miből lesz pénze az államnak, hogy csökkentse az államadósságot, és miből gazdálkodhatnak a vállalatok? Nagy kérdés, de erre is van egy ábránk (helyesebben mindjárt kettő!):

És mindennek mi a vége? A következő ábra jobb oldali számait érdemes böngészni! Ezek arról árulkodnak, hogy egyedül Lengyelország és Magyarország oldotta meg a feladatot, azaz csak ebben a két országban van tényleges fogyasztás-bővülés! Csak tudnánk mi értelme van ennek az eurónak…

Akkor most mindenki eldönthet, hogy jól, avagy rosszul élünk! Ezt már az olvasóra bízzuk!