Erdély Foci Hírek Sport

Kupaelődöntőben az OSK

A tegnapi gyásznap kicsit háttérbe szorította a sportot de jobb későn mint soha leírni elődöntőben a Sepsi OSK csapata a Kupában.

boritókép :szekelysport.ro • Fotó: Pinti Attila

A labdarúgó Román Kupa elődöntőjébe jutott a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, miután kedd este idegenben 2-1-re legyőzte a Chindia Târgoviște csapatát.

A Sepsi OSK az ellenfél védelmi hibáit kihasználva jutott az első félidőben kétgólos vezetéshez, a Chindia pedig csak szépíteni tudott a második játékrészben. A két együttes szombaton a bajnokságban is találkozott egymással. Az akkor vívott sepsiszentgyörgyi mérkőzés gól nélküli döntetlennel végződött.

Labdarúgó Román Kupa, negyeddöntő Chindia Târgoviște–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–2 (0–2) gólszerzők Popa (72.), illetve Căpușă (35., öngól), Bărbuț (41.) Chindia Târgoviște: Moldovan – Roumpoulakou, Căpușă, Iacob, Corbu – Kocic (Celea, 62.), Matiș (Jipa, a szünetben), Suciu (Dulca, a szünetben), Neguț – Stoian (Popadiuc, 62.), Popa. Vezetőedző: Emil Săndoi Sepsi OSK: Niczuly – Ispas, Mitrea, Ninaj, Dimitrov – Aganovic (Achahbar, 81.), Bărbuț (Askovszki, 61.), Gonzales, Fofana – Golofca (Ștefănescu, 81.), Luckassen. Vezetőedző: Cristiano Bergodi