Erdély Foci Hírek Sport

Sepsi OSK vs. FC Farul Constanța 1:0 Magyarokat gyaláztak a vendégek

A Sepsi OSK vasárnap Bogdan Mitrea tizenegyesgóljával korán előnyhöz jutott, amelyet hatékony védekezésének köszönhetően a folytatásban megőrzött, így az FC Farul Constanța vereséget szenvedett a Sepsi OSK Arénában az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában. A piros-fehér mezesek immár a legutóbbi nyolc tétmérkőzésükön nem találtak legyőzőre, idénybeli ötödik győzelmükkel pedig hat pontra csökkentették hátrányukat a rájátszást jelentő hatodik helytől. Írja a 3szek.ro

Borítókép : Bogdan Mitrea idénybeli negyedik gólját szerezte. Fotó: Tókos Csaba

A kiszállásra a tengerparti csapattal mintegy harminc szurkoló érkezett, akik a mérkőzés előtt már a sportlétesítményen kívül magyarellenes rigmusokat harsogtak. A „Kifelé a magyarokkal az országból!” örökzöld mellett egyéb, nyomdafestéket nem tűrő szitokszavak is elhagyták az ultrák száját, amire a hazai tábor „Cigányok, cigányok!” kiabálással válaszolt. A zuhogó esőben kezdődő találkozón a vendégek igyekeztek kezdeményezni, azonban a háromszéki együttes már az első lehetőségét kihasználta. Anass Achahbar előreívelt szabadrúgása után Mihai Aioani a labda helyett Nicolae Păun fejét ütötte, a tizenegyest pedig Bogdan Mitrea a bal alsóba gurította (1–0).

A folytatásban a házigazdák átadták a területet a vendégeknek, viszont az ellentámadásokat szünetig nem tudták értékesíteni. Ezzel ellentétben a másik oldalon a kapu többször is veszélyben forgott, Ely Fernandes a 20. percben betalált, viszont a gólt les miatt érvénytelenítették, majd nem sokkal később Jefté Betancor kapáslövése a jobb kapufát érintve elhagyta a játékteret. A román élvonal góllövőlistáját vezető spanyol csatár félóra elteltével egy ütközés miatt nem tudta folytatni a játékot, agyrázkódás gyanújával kórházba szállították. A 31. percben volt egyenlítési lehetősége a vendég csapatnak, ám Niczuly Roland magabiztosan védte Andrei Ciobanu próbálkozását.

A második félidőben szinte lövésig sem jutott a Farul Constanța, hiába igyekezett cserékkel felrázni Gheorghe Hagi vezetőedző a támadójátékot. A Sepsi OSK viszont már veszélyesebb kontrákat vezetett, a 63. percben növelhette volna előnyét, azonban Cătălin Golofca hiába tört kapura egyedül, csúnyán mellé lőtt, majd Eder González lövése az oldalhálóba csapódott. Az utolsó negyedórában a házigazdák hatékonyan működő védelme rendre hárította a beívelt labdákat, így a háromszéki kapusnak nem is kellett védenie. Ebben az idényben a piros-fehér mezesek először győztek sorozatban kétszer, ennek köszönhetően pedig csökkentették hátrányukat a riválisokhoz viszonyítva.

Cristiano Bergodi: „Küzdelmes mérkőzés volt, amelyet végül sikerült megnyernünk. Gratulálok a labdarúgóknak, a kezdő tizenegynek és azoknak is, akik csereként léptek pályára. Úgy gondolom, jó találkozót tudhatunk magunk mögött, az első félidőben jól játszottunk, a másodikban beszorultunk, ami annak köszönhető, hogy az ellenfelünk mindent megtett az egyenlítésért. A szünet után jól levédtük a területeket, az ellenfelünknek nem voltak helyzeteik, aminek nagyon örülök. A játékosok hozzáállása nagyszerű volt, sikerült felvenni a versenyt a bajnokság egyik legjobb csapatával, akik ellen kiváló győzelmet arattunk. A folytatásban az FC Argeș és az FCSB lesz az ellenfelünk, nehéz mérkőzésekre számítunk, viszont igyekszünk a lehető legtöbb pontot begyűjteni.”

1. Liga, alapszakasz, 19. forduló: Sepsi OSK–FC Farul Constanța 1–0 (1–0).
Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, mintegy 2300 néző. Vezette: Ionuț Coza (Cernica). Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov (Aganović, 44.), Niňaj, Mitrea, Ispas (Dumitrescu, 59.) – González, Păun – Bărbuț (Golofca, 59.), Achahbar (Fofana, 70.), Ștefănescu – Luckassen (Csuncsukov, 70.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Farul: Aioani – Mladen, Larie, Ghiță, De Nooijer – Purece (Pires, 60.), Artean, Ciobanu (Chițu, 60.) – Ely Fernandes (Sali, 75.), Betancor (Petre, 39.), Pitu (Grameni, 60.). Vezetőedző: Gheorghe Hagi. Gólszerző: Mitrea (7. – tizenegyesből). Sárga lap: Aganović (51.), illetve Purece (26.), Pires (90+4.).

További eredmények, 19. forduló: U Craiova–Academica Clinceni 1–2 (gólszerzők: Compagno 28., illetve Ion 33., Velliosz 68.), FC Rapid–FC Argeș 2–0 (gsz.: Stahl 9., Albu 12.), Aradi UTA–FC Botoșani 0–0, FC Voluntari–Craiova 1–1 (gsz.: Veiga 52., illetve Vînă 89.), Medgyesi Gázmetán–FCSB 0–1 (gsz.: Olaru 60.), Kolozsvári CFR–Mioveni 1–0 (gsz.: Costache 36.).

16. Dinamo                   2        3          13        13–39    9

A 20. forduló programja: * kedd: Academica Clinceni–FC Voluntari (17.30 óra), Craiova–Aradi UTA (20.30 óra) * szerda: FC Botoșani–Medgyesi Gázmetán (15 óra), FC Argeș–Sepsi OSK (17.30 óra), FCSB–FC Rapid (20.30 óra) * csütörtök: Chindia Târgoviște–U Craiova (15 óra), Mioveni–FC Dinamo (17.30 óra), FC Farul–Kolozsvári CFR (20.30 óra).HozzászólásokMegosztás:   Szerző: Miska BrigittaCikk megjelenési időpontja: 2021-12-13 08:00

forrás : 3szek.ro